Vítkovičtí futsalisté stříbrní

21. 02. 2020

Mistrovství ČR ve futsalu se konalo v sobotu 15. února 2020 v Brně. Hrálo se ve sportovní hale VUT. O titul ve finále mužů se zúčastnily čtyři týmy, které postoupily z kvalifikace Čech a Moravy - I.PSKN Praha, SKN Hradec Králové, SKN Brno a SSK Vítkovice.

Na úvod nastoupili hráči Vítkovic proti Hradci Králové. V první, poločasu poslal ostravský tým do vedení Vodička a do druhé půle šli Vítkovičtí s vedením 2:1. Po přestávce byl průběh zpočátku vyrovnaný, ale pak přišly další trefy Holana, Hubáčka, Gajdošíka a Fabišíka. Vítkovice nakonec vyhrály 6:2. Ve druhém zápase porazily I.PSKN Prahu 4:2, Gajdošík dal parádní trefu z poloviny, další góly přidali Hartoš, Hubáček a Zbořil. Ostravané měli hodně dalších šancí, jenže série nepřesných střel ke změně skóre nevedla.

V poslední utkání proti silnému Brně chtěli hráči Vítkovic odčinit minulou podzimní kvalifikační porážku. Zápas byl rozhodující, kdo se stane vítězem. Vítkovičtí vedli už 2:0 (Vodička a Džilič), ale Brňané dokázali otočit na 5:2. Byl to boj, Vítkovičtí zklamaně přijali prohru a převzali stříbrné medaile. Brno naopak obhájilo titul. Třetí místo získal pražský tým I.PSKN. Talentovaný futsalista Hubáček byl navíc zvolen nejlepším hráčem celého turnaje. Hráči byli ovšem zklamaní, chtěli vyhrát celý turnaj, mohli postoupit do Ligy mistrů neslyšících. To je velká škoda.

Současně s turnajem mužů se hrálo rovněž o mistrovský titul v kategorii žáků. V něm Vítkovičtí obsadili třetí příčku. Tým omládl s novou posilou Ladislavem Hlavinkou, který celkovému hernímu projevu hodně pomohl.

První zápas hráli s největším favoritem celého mistrovství - s týmem SKN Hradec Králové. První poločas překvapivě vedli 2:0, Vítkovický brankář byl obrovskou oporou, některé tutovky s přehledem vychytal. Ale po změně poločasu hradečtí hráči pozměnili sestavu i taktiku a dokázali to otočit i po našich chybách obránců. Nakonec Ostravané prohráli 2:6.

Druhý zápas byl rozhodující, kdo ze dvou týmů získá medaile. Soupeřem byl I.PSKN Praha – obhájce loňského titulu. "Pozměnila jsem sestavu, novou posilu Ladislava Hlavinku jsem postavila do útoku a ten nakonec dal všechny góly sám. Kluci jasně a s přehledem vyhráli 5:0. V obou zápasech hráli všichni kluci, i ti devítiletí," hodnotila trenérka Tereza Wagnerová.

Třetí zápas byl soubojem o konečné druhé místo. Mladý vítkovický tým to nechtěl vzdát a bojoval až do konce. Soupeř měl jak výškovou, tak také věkovou převahu a bedlivě hlídal útočníka Hlavinku. Vítkovice bohužel prohrály 0:3. "Náš tým skončil na 3. místě, malí kluci byli nadšení, že získali první medaile a pro ně je to skvělá motivace pro budoucnost. Ladislav Hlavinka byl vyhlášen nejlepším střelcem, dal 7 branek. Nejlepší brankářem byl náš Patrik Altman. Oba dva dostali pěknou sošku. Musím poděkovat hráčům - mým žákům za obrovskou bojovnost a statečnost. V květnu nás čeká MČR v malé kopané v Ostravě a pevně věřím, že už budou hrát i starší hráči, kteří se v Brně nezúčastnili. A porveme o titul Mistra ČR. A jen pro zajímavost, náš tým byl nejmladším týmem celého turnaje. Spočítala jsem průměrný věk všech týmů: SSK Vítkovice - 12,5 let, I.PSKN Praha - 13,3 let, SKN HK - 14,4 let a SK Olympia Praha - 14,8 let," dodala Tereza Wagnerová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATLETIKA | BASKETBAL | BOX | CYKLISTIKA | ČASPV | ESPERANTO | HOROLEZECTVÍ | JACHTING | MODERNÍ GYMNASTIKA
NÁRODNÍ HÁZENÁ | POWER LIFTING | TURISTIKA | UZPS  | HANDI ATLETIKA

Sdružení sportovních klubů Vítkovice, Závodní ulice 2891/86, 703 00 Ostrava 3 | IČ: 00534544, DIČ: CZ00534544, Bank.spojení: ČSOB, č.ú.: 202602472/0300

tel.: +420 595 701 066, e-mail: ssk.vitkovice@volny.cz

made by: mar::k » sevenmedia member
© Copyright 2004-2020 - CMS Made Simple | This site is powered by CMS Made Simple version 1.12.1